Produkcja kontraktowa

Produkcja kontraktowa

Możliwości produkcyjne obejmują szeroki zakres wielkości partii. Bez względu na wielkość projektu Klienta, skupiamy się na jakości i dokładności. Nasze najnowocześniejsze mieszalniki próżniowo-ciśnieniowe wyposażone w płaszcze grzejno-chłodzące, wysokosprawne homogenizatory oraz mieszadła przeciwbieżne umożliwiają otrzymywanie nawet najbardziej wymagających pod względem procesowym produktów w bardzo krótkim czasie. Faza wodna olejowa, grzanie, chłodzenie, próżnia czy nadciśnienie - nie stanowi najmniejszego problemu. Wielkość partii waha się od skali laboratoryjnej tj. od 5 litrów, poprzez półtechniczną od 50 litrów do serii produkcyjnych do 2000 litrów. Typowe minimalne rozmiary partii to 100 kg. Maksymalne zdolności wytwórcze to ok. 12 000 kg gotowego produktu na dobę.

System uzdatniania wody umożliwia wykorzystanie do procesów produkcyjnych wody w standardzie "ultra-pure" tj. oprócz standardowej demineralizacji dodatkowo uzdatniamy wodę w zakresie mikrobiologicznym. 

W zakresie kategorii produktowych oferujemy wykonanie produktów kosmetycznych i chemii gospodarczej w zakresie szerokiego wachlarza lepkości i gęstości tj. od produktów o niskiej lepkości jak płyny micelarne, po umiarkowaną jak szampony, żele czy mydła oraz o wysokiej lepkości jak kremy, czy odżywki do włosów.

W tym miejscu NoveltyUNIT oferuje również usługi dla Klientów, którzy oczekują wyłącznie wykonania docelowych partii produktów i przekazania ich do własnego napełniania i pakowania przez Klienta.

Jeżeli nie jesteś pewny metody otrzymywania receptury - dysponujemy zespołem mieszalników laboratoryjnych półtechnicznych, aby wyeliminować niedoskonałości procesu i przeskalować proces produkcyjny do docelowego produktu.

W ramach naszej usługi produkcyjnej oferujemy również masową produkcję i konfekcję produktu finalnego. W ramach infrastruktury konfekcjonującej dysponujemy szerokim zakresem urządzeń umożliwiających napełnianie, zakręcanie, etykietowanie różnorodnych formulacji, od bardzo rzadkich produktów, aż po produkty kremowe.

Nasze nowoczesne linie do napełniania zapewniają szybkie i dokładne napełnianie i zakręcanie produktów z zachowaniem powtarzalności i krótkiego czasu wykonania. Oferujemy również napełnianie produktów na gorąco i na zimno.

NoveltyUNIT może skonfekcjonować szeroką gamę rodzajów opakowań, w tym:

 • Tuby plastikowe, laminowane
 • Butelki plastikowe i szklane od 30 ml do 5 l
 • Słoiki
 • Saszetki foliowe, próbki

Oferujemy również etykietowanie opakowań. etykietujemy zarówno powierzchnie płaskie jak i okrągłe, w opcji jednostronnej, jak i dwustronnej.

Dzięki naszym najnowocześniejszym możliwościom produkcyjnym, rozbudowanym formułom i spersonalizowanym relacjom z Klientami - nasza usługa Private Label to doskonały sposób na zoptymalizowanie wartości Time to Market (TTM) przy zachowaniu najwyższych standardów jakości.

OFERTA PRODUKCJI KONTRAKTOWEJ obejmuje nastepujące etapy:

I Etap: Opracowanie receptury 

 • Recepturowanie - opracowanie docelowych formulacji kosmetyków zgodnie z sugestiami Klienta, 
 • Test konserwacji "challenge test" - badania mikrobiologiczne zakonserwowania kosmetyku,
 • Test stabilności i kompatybilności z opakowaniem,
 • Ocena bezpieczeństwa kosmetyku – opracowanie raportu,
 • Opracowanie etykiety dostosowanej do wybranego opakowania, 
 • Weryfikacja zgodności deklaracji marketingowej z obowiązującym prawem,
 • Rejestracja w systemie CPNP.

II Etap: Produkcja kosmetyków

Koszty produkcji każdorazowo wyceniany ze względu na czynniki:

 • ilości zleconej produkcji liczonej wolumenem opakowań
 • skomplikowanie procesu otrzymywania (ilość operacji związanych z mieszaniem i jego czas),
 • pojemność opakowania - decyduje czas konfekcjonowania,
 • etykietowanie (jedno- lub dwustronne),
 • badania czystości mikrobiologicznej szarży produkcyjnej,

Koszty surowców i opakowań, po uprzedniej akceptacji opracowanej receptury pokrywa Klient, koszt surowców oraz opakowań przeznaczonych do ostatecznej produkcji kontraktowej.

ETYKA BIZNESOWA

NoveltyUNIT zawsze zobowiązuje się do egzekwowania poufności bieżących relacji biznesowych. Nie ujawnimy żadnych informacji o umiejętnościach, know-how lub zasobach naszych klientów lub partnerów, niezależnie od tego, czy są one objęte ochroną własności intelektualnej. NoveltyUNIT zawsze zobowiązuje się do działania z lojalnością i do niewykonywania, bezpośrednio lub pośrednio, działań, które mogłyby nas postawić w sytuacji konfliktu interesów. Każdy współpracownik NoveltyUNIT, niezależnie od jego funkcji lub poziomu hierarchicznego, jest zobowiązany do przestrzegania powyższych zasad zachowania.

 

Skontaktuj się z nami

Administratorem Państwa danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony www.noveltyunit.pl jest NoveltyUNIT, miejsce wykonywania działalności oraz adres do doręczeń: ul. Mieczykowa 30, 35-604 Rzeszów, NIP: 8133052276, REGON: 180393391, adres poczty elektronicznej (e-mail): info@noveltyunit.pl Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia ogólnego w sprawie ochrony danych osobowych (RODO). Dane mogą być przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną w celu marketingu bezpośredniego – odpowiednio w związku z art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub art. 172 ust. 1 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – Prawo Telekomunikacyjne, w tym kierowanych w wyniku profilowania, o ile użytkownik wyraził stosowną zgodę. Dane mogą być udostępnione wyłącznie podmiotom, które obsługują Administratora lub jego podwykonawcom. Dane będą przetwarzane przez czas ważności zgody lub do czasu ustania celu dla jakiego zostały zebrane. Przysługuje Panu/i prawo żądania dostępu do Pana/i danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.